facebook
18.08.2022
Dziś są imieniny:
Ilony, Bronisława, Heleny
Zdjęcia z Galerii
« wstecz
21.08.2016 - Dożynki Gminy Jedlicze
W dniu 21.08.2016r. w Długiem przy Domu Ludowym odbyły się Dożynki Gminy Jedlicze. Dożynki rozpoczęły się koncelebrowaną Mszą Świętą, którą odprawili księża z parafii naszej gminy oraz ksiądz Ludwik z Senegalu. Podczas Mszy Św. poświęcone zostały wieńce dożynkowe przyniesione przez delegacje z miejscowości Gminy Jedlicze.

Starostami Dożynkowymi byli Ewa Michniewska i Jan Skwara, a Starostami Długiego Halina i Jan Peszko. Delegacje z poszczególnych miejscowości złożyły na ręce Gospodarza Dożynek Burmistrz Jolanty Urbanik tradycyjne „bochny chleba” , które później Pani Burmistrz wspólnie ze Starostą Krośnieńskim i ks. Ludwikiem podzieliła i rozdała uczestnikom Dożynek.

Panie z kół gospodyń prezentowały przygotowane przez siebie produkty regionalne. Koło Gospodyń Wiejskich z Długiego zaprezentowało m.in. pierogi niedźwiedzie, które wcześniej zdobyły I nagrodę organizowanego przez Urząd Marszałkowski i Izbę Produktu Lokalnego wojewódzkiego konkursu: Nasze Kulinarne Dziedzictwo.

W części artystycznej wystąpiły m.in. dzieci ze świetlicy w Długiem, a Pani Irena Bielańska zaprezentowała swoje wiersze.

Wydarzenia
Każdy wtorek
Świetlica dla dzieci
Archiwum Wydarzeń
Nagrody dla Długiego