facebook
18.08.2022
Dziś są imieniny:
Ilony, Bronisława, Heleny
Zdjęcia z Galerii
« wstecz
15.08.2016 - Dożynki Wiejskie
W dniu 15.08.2016r. w Długiem przy Domu Ludowym odbyły się Dożynki Wiejskie połączone z II Wakacyjnym Festynem Integracyjnym. Wcześniej Panie z Koła Gospodyń Wiejskich pod przewodnictwem Pani Kazimiery Kubackiej przygotowały piękny wieniec dożynkowy, który wraz z grupą dożynkową reprezentował naszą miejscowość podczas mszy dożynkowej w Kościele Parafialnym w Jedliczu. W trakcie mszy świętej proboszcz ks. Stanisław Turoń dokonał poświęcenia tegorocznych plonów przyniesionych przez delegacje miejscowości z tutejszej parafii.

O godzinie 15.00 przy Domu Ludowym rozpoczęły się uroczystości dożynkowo-integracyjne, w których uczestniczyli: Starosta Krośnieński Jan Juszczak, delegacja Gminy Jedlicze pod przewodnictwem Burmistrza Jolanty Urbanik, zaproszeni goście oraz licznie przybyli mieszkańcy naszej miejscowości. Po prezentacji Wieńca Dożynkowego nasza społeczność, za pośrednictwem Starostów Dożynkowych, których funkcję pełnili Halina Peszko i Wojciech Tomkiewicz, przekazała tradycyjne dożynkowe bochenki chleba wraz
z najserdeczniejszymi życzeniami dla Starosty Krośnieńskiego, Burmistrza Gminy Jedlicze, Sołtysa Długiego i Przewodniczącej Koła Gospodyń Wiejskich w Długiem. Wszyscy zebrani mieli możliwość skosztowania chleba upieczonego ze zboża z tegorocznych plonów. Podczas Festynu mieliśmy możliwość zapoznania się z działalnością Koła Turystycznego „Cyba” w Jedliczu oraz Wolnej Grupy Motocyklowej SHERIFF RIDERS.
W części artystycznej zaprezentowały się dzieci ze świetlicy w Długiem, Kabaret „Dłużanki”, zespół Jarzębina z Piotrówki, żarnowiecka poetka Maria Stefanik, Kamil Suski w swoim Disco Polo Show oraz zespół „Michniewscy”, który towarzyszył nam podczas wieczornej zabawy tanecznej.

Wydarzenia
Każdy wtorek
Świetlica dla dzieci
Archiwum Wydarzeń
Nagrody dla Długiego