facebook
18.08.2022
Dziś są imieniny:
Ilony, Bronisława, Heleny
Zdjęcia z Galerii
« wstecz
11.06.2016 - Wieczór Świętojański
Wieczorem 11.06.2016r mieszkańcy naszej miejscowości zgromadzili się licznie obok Domu Ludowego aby uczestniczyć w zorganizowanym przez Radę Sołecką i Koło Gospodyń Wiejskich Wieczorze Świętojańskim.

Imprezę prowadzili Ewa Michniewska i Wojtek Tomkiewicz, a zebranych powitał
i zaprosił do zabawy gospodarz Długiego sołtys Jan Skwara. W spotkaniu uczestniczyła Sekretarz Gminy Jedlicze Pani Barbara Korzeniowska oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Piotr Woźniak.

Uczyliśmy się tradycyjnych śpiewów związanych ze świętojańskim obrzędem, młodzież uczestniczyła w licznych konkursach i zabawach, wszystko to odbywało się w miłej atmosferze płonącego ogniska i rozpalonych „sobótek”.

Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs wianków świętojańskich, w którym wielopokoleniowe zespoły uwiły 7 pięknych kompozycji. Powołane jury zwracało uwagę na tradycyjność zarówno sposobu wicia wianków jak i ich zawartość i przyznało pierwszą nagrodę dla zespołu Nikola Zawisza, Amanda Zawisza i Liliana Bugiel-Gryboś. Wszystkie zespoły uczestniczące w konkursach otrzymały nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Sołecką Długiego.

Młodzież uczestniczyła również w konkursie, w którym nagrodą była ufundowana przez Prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Długiem Józefa Tuckiego piłka z logo „EURO 2016”; konkurs został rozstrzygnięty, a piłka stała się własnością Konrada Michniewskiego.

Mieliśmy również przyjemność uczestniczyć w występach zespołu „Jarzębina” z Piotrówki i grupy „Dłużanki”.

Było nam bardzo miło, iż razem z nami bawili się wychowankowie Domu Dziecka
im. Janusza Korczaka w Długiem.

Składamy serdeczne podziękowanie Gminie Jedlicze za wsparcie finansowe II Wieczoru Świętojańskiego w Długiem.

Pracowni FORM-ART Jerzy Duda w Jedliczu dziękujemy za wykonanie okolicznościowego baneru, który był ozdobą naszego spotkania i będzie nam służył w następnych latach.

Wydarzenia
Każdy wtorek
Świetlica dla dzieci
Archiwum Wydarzeń
Nagrody dla Długiego