facebook
18.08.2022
Dziś są imieniny:
Ilony, Bronisława, Heleny
Zdjęcia z Galerii
« wstecz
07.09.2016 - Ekopiknik
7 września 2016r. od godz. 16.00 przy Domu Ludowym dzieci i młodzież naszej miejscowości bawiła się na pikniku edukacyjno-integracyjnym.

Panie Ewa Michniewska i Katarzyna Kubacka-Jeż prowadziły konkursy wiedzy ekologicznej, podczas których dzieci mogły się wykazać wiedzą w zakresie ochrony środowiska i przyrody. Przy płonącym ognisku można było upiec tradycyjną kiełbaskę.

Na scenie altanki dzieci i młodzież świetlicowa przy akompaniamencie Damiana Michniewskiego, imponując zebranym swoją werwą i pięknym wykonaniem, wyśpiewała kilka piosenek. W trakcie pikniku odbywała się zbiórka makulatury i zużytych baterii.

Dziękujemy Członkowi Zarządu –Jedlickiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej
i Mieszkaniowej, Panu Hubertowi Wojtynkiewiczowi za przysłanie samochodu, do którego składaliśmy przyniesione baterie i makulaturę . Panie z Gminnego Ośrodka Kultury
w Jedliczu pomagały w prowadzeniu ewidencji przyniesionych odpadów i wskazały osoby, które przyniosły ich najwięcej; zwycięzcy otrzymali okolicznościowe dyplomy i nagrody.

Pan Marcin Machowski, przedstawiciel Konsorcjum Olejów Przepracowanych - Organizacja Odzysku Opakowań i Olejów S. A. w Jedliczu przekazał naszej społeczności kompletny sprzęt nagłośnieniowy, za co składamy serdeczne podziękowania Prezesowi Zarządu tej Spółki, Panu Grzegorzowi Juszczykowi.

Piknik zakończyliśmy pieczeniem ziemniaków w ognisku. Dostarczone przez Panie Annę Warchoł i Helenę Mróz ziemniaki po upieczeniu cieszyły się uznaniem zebranych wśród których byli i tacy, którzy takie ziemniaki spożywali pierwszy raz w życiu.

Uczestniczka świetlicy, Klaudia Baca namalowała piękny baner, który zawieszony
na fasadzie altany był ozdobą pikniku.

Organizatorami Pikniku byli Koło Gospodyń Wiejskich, Rada Sołecka i Świetlica Wokalna przy wsparciu rodziców dzieci i młodzieży z Długiego.

Wydarzenia
Każdy wtorek
Świetlica dla dzieci
Archiwum Wydarzeń
Nagrody dla Długiego