facebook
18.08.2022
Dziś są imieniny:
Ilony, Bronisława, Heleny
Zdjęcia z Galerii
« wstecz
05.06.2016 - Piknik Rodzinny
W niedzielne popołudnie 5 czerwca odbył się Piknik Rodzinny zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Długiem.

Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie szkoły zaprezentowali wspaniały
i różnorodny program artystyczny z okazji Dnia Mamy i Taty.

Rozpoczęliśmy przedstawienie uczestnicząc w magicznej podróży po Polsce, poznając największe polskie miasta położone wzdłuż Wisły oraz legendy z nimi związane. Następnie wysłuchaliśmy pięknych wierszy i piosenek, których słowa kierowane były do Rodziców. Poznaliśmy też wspaniałe talenty aktorskie naszych uczniów. Młodzi aktorzy przygotowali skecz pt. „Adam i Ewa”, który był humorystyczną interpretacją znanego fragmentu „Biblii”.

W programie nie obyło się również bez tańca – uczniowie zaprezentowali zarówno pokaz tańców narodowych jak i pokaz cheerleader’ek. Występ zakończył się zaśpiewaniem przez wszystkich uczniów piosenek dla Mamy i Taty w języku angielskim.

Wzruszającą dla Rodziców chwilą było wręczenie przez dzieci własnoręcznie przygotowanych upominków.

Po części artystycznej nadszedł czas na wspaniałą zabawę. Rodzice zadbali o pyszny poczęstunek, były grillowane kiełbaski, ciasto, lody i napoje.

Wszyscy aktywnie uczestniczyli w zorganizowanych atrakcjach i konkursach: malowanie twarzy, konkurs rysowania kredą, konkurs piosenki oraz rodzinny konkurs wiedzy SKO,
w którym wzięło udział 6 drużyn.

Na boisku szkolnym rozegrany został mecz piłki nożnej: Tatusiowie - Synowie, zakończony remisem 4:4. W rzutach karnych wygrali Synowie.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się również przejażdżki bryczką.

Pomimo kapryśnej pogody wspaniały nastrój dopisywał wszystkim przez cały czas podczas świetnej zabawy na Pikniku Rodzinnym.

Wydarzenia
Każdy wtorek
Świetlica dla dzieci
Archiwum Wydarzeń
Nagrody dla Długiego